Horečné přehrabování v batohu či tašce a studený pot sršící z čela je běžný nejen pro dámy, které do kabelky častou nacpou takové množství věcí, že se zdá, že jim pomohla svými kouzly Hermiona jak při zvětšování kufrů. I pánové často „zapomněli“ či nemůžou najít věci v batohu, často takto začíná i spousta hádek a nestíhání. Obvykle nepořádnost a sklony v bohémství nosíme tak trochu v sobě, v případě obsahu našich zavazadel se to ale vyplatí regulovat.
Prvním krokem je správný výběr tašky či batohu. Pokud není pohodlný, prakticky uspořádaný, těžko v něm budeme cokoliv hledat. Vyplatí se investice do kvalitní kabelky z materiálu, který dlouho vydrží. Když si jednou na nějaké uspořádání zvykneme, ztěžka se opouští, navíc s novým úlovkem se mění i uspořádání a mizí rutina. Přitom vytvoření rutiny je právě základem. Jakmile má každá věc své místo, nacházíme je automaticky a stresu můžeme zamávat, už nám v této oblasti nehrozí! Naopak pokud vlastníme velké množství různých batůžků a kabelek a neustále věci mezi nimi předěláváme, nejen, že pokaždé něco zapomeneme, ale systém nikdy nevznikne.
Druhým krokem je správné skladování věcí. Je vhodné svačiny umisťovat do krabiček. Skrz protržený sáček vyteklé rozmačkané švestky nikoho nepotěší. Svým vzhledem i pachem připomínají něco velmi nelibého. Existuje spousta vychytávek, například krabičky ve tvaru banánu či s oddělenými sekcemi na hlavní jídlo, přílohu, dipy. Placaté lahve na pití, které se lépe vejdou do zavazadla nejsou také neobvyklé.
Krom toho, že důležité dokumenty je vhodné nezašpinit, je třeba je také chránit. Nouzovým řešením je euroobal či smotání do ruličky a zabalení do novin, lépe je ale používat různé plastové obálky .
Je třeba také nezapomenout provádět častou očistu tašky! Propocené oblečení z tréninku v ní nemusí zůstávat týden, zkažené jídlo taktéž. A kolik věcí z toho, co v ní nosíme, využíváme? Jsou opravdu potřeba v každodenním životě tři rudé rtěnky?