Děti milují skákání, skotačení a dovádění. Velmi oblíbené se tak v posledních letech staly trampolíny. Na nich se děti vyřádí, užijí si zábavy a mohou být i na čerstvém vzduchu. Trampolíny lze tak najít na mnoho zahradách. Vznikají i speciální zábavní centra s velkými trampolínami.
Je ovšem důležité myslet hlavně na bezpečnost. Velmi malé děti by na trampolíně být neměli. Nebo aspoň jen malou chvíli a hlavně vždy pod dozorem dospělých. Také je třeba hlídat počet dětí na trampolíně, věkové a hmotnostní rozložení dětí. Děti by na trampolíně měly být pod dozorem, aby se dohlédlo na to, co na nich dělají a tím se předešlo i nebezpečným zraněním. Trampolínu je třeba správně zabezpečit a zajistit.
K tomu, aby byla trampolína bezpečná, vám pomohou i doplňky. Trampolína by měla mít ochrannou síť. Ta zabrání vypadnutí dítěte ven z vysoké trampolíny. Trampolínu je třeba také řádně přidělat, aby se nepřevrátila a aby neodlétla při prvním větším větru. Také nesmí chybět ochranné kryty pružin. Trampolínu kontrolujte a při nějaké její poruše můžete sehnat na trampolínu náhradní díly. Díky nim můžete dokoupit vše potřebné k trampolíně od nových pružin, skákací plošiny, ochranné sítě, tak i kotvící sady. Pak se nemusíte bát pořídit i bazarovou trampolínu a díky náhradním dílům z ní udělat bezpečnou a kvalitní trampolínu pro děti.
Na trampolíně mohou s dětmi skákat i dospělý. Děti by měly na trampolínu, až jsou zpevněné, umí skákat na jedné noze nějakou dobu, umí jít rychle do i ze schodů a celkově zvládají nerovnoměrný terén. Což bývá kolem šesti až sedmi let. Pro menší děti není trampolína moc vhodná. Ale je to na zvážení každého rodiče. Nezapomínejte děti poučit o bezpečném skákání na trampolínách a pak už si mohou užívat jejich oblíbenou činnost venku na trampolíně či na menších domácích trampolínách v domě či bytě.